IHC -International Health Center, Kosova

IHC, sehirdeki en iyi tibbi görüntüleme hizmetini sunuyor.

MRG - Manyetik Rezonans Görüntüleme

Gelismis MR cihazimiz ile, belirsizlige yer yok.

BT Bilgisayarli Tomografi

Gelismis 64 kesit BT cihazi ile, hiçbirsey artik imkansiz degil.

Ultrason

Hizli, basit, dogru, zararsiz

Dogru teshis için Dogru rapor

Deneyimli doktorlari ve konsültan hekimleri ile, IHC hasta raporlarinin dogrulugunu güvence altina aliyor.

Hastalarimiza Özen GösterIyoruz

IHC'de, hastalarimizdan daha önemlisi yok. Her ne yaparsak yapalim, dogru sekilde yapiyoruz. Hizmetlerimizdeki mükemmelligin sebebi, hasta odakli yaklasimimizdir.

Çalisma SaatlerI

Hastalarimiza maksimum hizmet verebilmek için, çalisma saatlerimizi asagidaki sekilde düzenledik.

 • Pazartesi - Cuma
  8.00 - 22.00
 • Cumartesi
  9.00 - 21.00
 • Pazar
  Kapali
 • Çalisma saatlerimiz disinda olusabilecek acil durumlar için, 7/24 aktif çagri telefonumuzu arayabilirsiniz.

Randevu

Hastalarimizin daha rahat ve kolay bir hizmet alabilmeleri için, bizi ziyaret etmeden önce randevu almalarini özellikle öneriyoruz. Telefonla randevu alabileceginiz gibi, asagidaki linki kullanarak, çikcak olan formu doldurarak da randevu taleplerinizi bize ulastirbilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Manyetik Rezonans (MRG)

'Manyetik Rezonans Görüntüleme'nin kisaltmasi olan MRG ,detayli anatomik ve fonksiyonel görüntüler olusturmak için manyetik alan ve radyo frekansi kullanan non-invazif bir görüntüleme teknigidir. MRG çekimleri, degisik organ tipleri ve dokularini görüntülemede radyasyon kullanmadigi için, diger görüntüleme tetkiklerine göre daha avantajli olarak degerlendirilmektedir. Röntgen gibi geleneksel görüntüleme teknikleri, vücudun her bölgesi için kullanilamadiklari için daha dezavantajlidir.

Bilgisayarli Tomografi (BT)

Bilgisayarli Tomografi (BT) yada Bilgisayar Desteki Tomografi olarak da bilinen bu tetkik, vücudun enine kesitler seklinde görüntülenmesini saglayan ve özel bir X-Isini düzenegi ile çalisan bir tetkik yöntemidir. BT bilgisayari, organ, kemik veya diger dokulari detayli resimler seklinde görüntüler. Bu görüntüleme yöntemi, incinmelerin, kiriklarin ve bazi hastaliklarin erken teshisinde büyük avantajlar saglamaktadir.

Röntgen

Röntgen (radyografi), doktorlarin birçok tibbi durumun tespiti için kullandiklari, non-invazif bir medikal görüntüleme yöntemidir. Röntgen filmleri, kirik kemiklerin teshisinde, artrit ve benzeri diger potansiyel dahili hastaliklarin teshisinde kullanimaktadiir. X-Isinlari, vücudun degisik bölümlerini, bu bölümlerin yogunluguna bagli olarak, farkli oranlarda geçerler. Kas ve yag gibi yumusak dokulardan geçis daha kolay olurken, kemik vb sert dokulardan X-Isinlarinin geçmesi daha zordur. Vücudu geçebilen X-Isinlarinin miktari, röntgen cihazi ile tespit edilerek, vücudun iç yapisini gösteren röntgen filmleri olosturulur.

Ultrason (USG)

Ultrason görüntüleme tetkiki (sonografi), yüksek frekansli ses dalgalari kullanarak vücudun iç yapisinin görüntülenmesini saglar. Ultrason görüntüleri gerçek zamanli olarak olustruldugu için, vücut içi organlarin hareketlerini ve damarlardaki kan akislarini da gösterebilirler. Ultrason görüntüleme, tibbi durumlarin tespiti ve tedavisi için, non-invazif bir görüntülme imkani sunar.

Elektroensahalogram (EEG)

Elektroensahalogram (EEG), beynin elektriksel aktivitesi ile ilgili problemleri bulmaya yarayan bir testtir.EEG, beyin dalgalarinin sekillerini takip eder ve kaydeder. Beyin dalgalarini tespit etmek için kullanilan ince tellere bagli küçük metal diskler (elektrot) kafatasina yerlestirilerek, tespit edilen dalgalar, bilgisayara kaydedilmek üzere yönlendirilir.

Elektromiyonörografi(EMNG)

Elektromiyonörografi(EMNG), kaslarin ve onlari kontrol eden sinir hücrelerinin(motor nöronlar) sagligini tespit etmek için kullanilir. Motor nöronlar kaslarin kasilmasini saglamak için elektriksel sinyaller iletir. EMNG, elektrik sinyalleri göndermek yada tespit etmek için, elektrod adi verilen ince aparatlar kullanir.

Neden bizi seçmelisiniz

img
img
img
img
img
img

Gelismis Altyapi

En ileri teknoloji ürünü cihazlar ile mükemmel yapilandirilmis bir ortam birlesince, en iyi sonuçlari elde etmek kaçinilmazdir.

Kalifiye Doktorlar

Kendi alanlarinda taninan tecrübeli yerel radyologlar ve fikirlerini almak için basvurulan yurtdisindaki profesörler.

Kaliteli Hizmet

IHC'de kalite önceligimizdir. Basit yada kompleks bir tetkik olasina bakmaksizin, her tetkike gereken önem ve ciddiyeti göstermek bizim görevimizdir.

4500
Yillik tetkIk
86
Farkli TetkIk
21
IlerI Düzey TetkIk
3000
Mutlu Hasta

Hastalarimiz ne diyor?

 • img

  IHC Teshis Merkezi ile isbirligi yapmaktan gurur duyuyoruz. Bölgedeki en profesyonel merkezlerden biri olduguna süphem yok. Bölgesel ve uluslararasi genis bir doktor havuzunda çalisan biri olarak, doktorlarimizin IHC'de çekilen MRI görüntülerinden ne kadar etkilendiklerini ve daha da önemlisi, MRI raporlarinin okunmasi ve sunulmasiyla ilgili ayrintilarin ve hassasiyetin ne kadar üst seviyede oldugunu her zaman duymaktan memnuniyet duyuyorum. Sizinle çalismaya devam etmekten mutluyuz. -Mrika Tahiri, Senior International Manager, Tangiers International-

 • img

  IHC'deki tecrübem, beklentilerimin çok üstündeydi. Kapiya girisimden, CT raporumu almama kadar geçen süreçlerin tamaminda yetince bilgilendirildim. Hastaligimdan dolayi biraz gergin olmama ragmen, arkadas canlisi personelin bana yaklasimi beni rahatlatti, gerginligimden uzaklastirdi. - Belkize Ceko -

 • img

  IHC'deki doktor, yarim saatini bana tetkik sonuçlarimi açiklamak için harcadiginda, kendimi özel hissettim. Sonuçlarim ve bundan sonra nasil bir yol izlemem gerektigi hakkinda, yeterince bilgi almis olarak ayrildim.

 • img

  IHC personeline, misafirperverlikleri, yardimci ve dostça yaklasimlari ve yol gösterici tavirlarindan dolayi tesekkürü bir borç biliyorum.

 • img

  Pristine'deki IHC Görüntüleme merkezi hakkinda yorum yapma sansi buldugum için mutluyum. Çalisanlar çok kibar ve kendilerini hastalara adamis durumda. Muhatap oldugum tüm çalisanlar hakkinda iyi izlenimler edindim. Doktorlar hastalari önemsiyor. Genel olarak, hem personelin yaklasimi hem de aldigim hizmetten memnun olarak ayrildim. -Fatjan Xharavina-

Haberler

 • Ocak

  10

  2018
 • 1523
 • 5
img

Hastalarimizi önemsiyoruz

IHC'de birinci önceligimiz hastalarimizdir. Hasta odakli tibbi hizmet taahhüdü vermekte olan bir görüntüleme merkezi olarak, IHC çalisanlari bu konuda çok özenli davranmaktadirlar.

 • Nisan

  21

  2018
 • 639
 • 5
img

Sehirdeki en iyi tibbi görüntüleme hizmeti

Hasta odakli olmak kadar, kalite odakli olmak da IHC'nin taahhütleri arasindadir. Ülkedeki en iyi hizmeti, en yüksek kalite ile sunmaya odakli IHC çalisanlari, her konuda oldugu gibi bu konuda da hassasiyetlerinden ödün vermezler.

 • Temmuz

  10

  2018
 • 2395
 • 5
img

Dogru tani için anahtar faktör; Dogru rapor

Uygun tetkikin uygun cihazlarla yapilmasinin yani sira, dogru radyologun kesin ve dogru bir rapor yazmasi, dogru taniyi koyabilmek için elzemdir. Hasta raporlarinin dogrulugundan emin olmak için, her detayi iki kere kontrol ediyoruz!